život
muže
.cz
blog@životmuže.cz

1.1.2016

Psát blog je lehčí než psát blog

...a teď mi v hlavě hraje, že můj pes je lepší než váš pes...

Napsat tenhle blog mi zabralo jeden večer ve vaně (ze skříně jsem vyndal dřevotřískovou poličku a použil ji jako stolek) v hotelu v Hluboké nad Vltavou během romantického výletu se ženou a dcerou.

Dohromady čítá méně než 100 řádků včetně html a css, z toho php je na 10 (nádhera - 90 procent času jsem stejnak strávil zkoušením, jak moc to lze ještě ořezat), nemá databázi, žádnou grafiku, logo je 7x3 tabulka, bez reklam, počítadla navštěvnosti, komentářů, integrace se sociálníma sítěma, není v žádném ohledu interaktivní, nezajímá ho na čem ho čtete a mám z něj fakt radost.

Jakože fakt.

Když téměř denně píšete stovky řádků kódu v t-sql, c#, javě, php, javascriptu, vbčku nebo instalujete third party solution, řešíte proč third party solution nefunguje, hledáte řešení, řešíte kterej idiot tohle mohl napsat, řešíte jestli tohle máte zapotřebí, jdete dělat něco jiného, najdete řešení, je to totální blbost, která ale dává smysl, proč to tak je a poté co přemigrujete na windows server zjistíte, že je úplně, ale úplně jedno, jestli je to osx, windows nebo linuxu, jestli je to open source nebo placený...

...tak vás prostě jeden blog, nad kterym máte absolutní kontrolu (pokud se v nové verzi php nerozhodnou, že teď to bude vracet NULL namísto FALSE a R.T.F.M. kamaráde), je sice neuvěřitelně jednoduchej, ale dělá přesně to co má a dělá to rychle a spolehlivě, prostě potěší.

Napsat první entry mi zabralo asi tak stejně času, protože psát si blog v hlavě (když zrovna neřešíte kdo je jakej pes) je o dost lehčí než na papíře. Zvlášť když to po sobě čtete a permanentně přemýšlíte, jestli to má nějakej hlubší smysl.

Nemá.

Krása.

Kromě ajtý jsem totiž taky tzv. mladej entrepreneur, což znamená, že nejenže umíte všechno, ale ještě to všechno umíte prodat.

A v týhle době kdy je všechno money driven čelenž...

...tohle je můj protest

Nasrat na rezult


8/8