život
muže
.cz
blog@životmuže.cz

26.1.2016

Breaking Babičky

Při čtení složení Staročeskomoravské tradiční poctivé babiččiny medové bezlepkové šunky od kosti 95% zjistíte, že naše babičky věděli o chemii víc než Walter White.
A když vám to vadí, tak jste bio debil.
Nebo ještě lépe někdo plácne, že lidí je moc.

Ve sklizenu maj strouhanku za osm pětek. Strouhanku. Ta se dělá z rohlíků. Jo, ty jsou z mouky, vody a droždí. Za osmdesát. Naštěstí to nikdo nekupuje, jinak by se z perníkářů stali pekaři. Dokonce i prodavačky se stydí to nabízet.

Druhej extrém je dementní mluvčí obchodního centra, kterej vám řekne, že to lidi chtěj levný, ne kvalitní. Ty vole, jasně, že bych si dal radši něco dobrýho, ale když na to nemám tak asi nechcípnu hlady.

To je podhoubíčko pro tv rádoby kuchaře. Bych blil. Kdyby bylo co.

Shrnuto podtrženo, už se mi stalo, že jsem si jel koupit něco k obědu do Billy a zrovna měl náladu dát si něco zdravějšího a skončilo to tak, že jsem si jenom uvařil kafe v kanceláři...

...nebo odešel z farmářského obchodu se slovy, že si ani ty rajčata za pětašedesát nestrčí do p*****, protože už tam maj ty ze včerejška za sedmdesát.

Představte si svět, kde bio znamená standard a to co je náš standard nikdo nežere pokud nemá před výplatou nebo je na vysoký a zrovna došli nudle.

Nebo svět kde by se na výrobky bez konzervantů nepsalo "bez konzervantů", ale na výrobky s konzervanty psalo "s konzervanty". Něco jako kouření škodí zdraví. Akorát bych přitvrdil. Fotky. Panděra. Druhý brady. Cartmana. Upozornění, že když se budete přežírat a nebudete se hýbat, tak vás nikdo nebude mít rád. Na etiketách nápojů kostky cukru. Koneckonců na tý šunce taky. A že se s ní dá gumovat.

Jídlo nám vozí Tesco. Chodit mezi regály je fakt utrpení. Zvlášť když máte výběr bez výběru. Taky máme šanci si to trochu líp promyslet.


5/8