život
muže
.cz
blog@životmuže.cz

30.1.2016

Jste tu špatně

Stoprocentně.

Tahle doména expirovala v roce 2013. Běžel na ní wordpress magazín “od mužů pro muže”. Má vlastní youtube channel a bing, google i duckduckgo vám nabídnou weby s odkazy na zivotmuze.cz. Jenže tohle je teď bad neighbourhood. A vy jste tu špatně. Jestli jste se chtěli mrknout na Járu Cimrmana tak máte smůlu.

Moje první doména s historií.

Před pár lety se ke mně dostala mánie nakupování .com domén. O dost později než to napadlo zbytek světa. Klasika. Tady u nás je všechno o dvacet let posunutý. Ale zkusíte to, víte co. Je to easy, nic k tomu není potřeba, prostě jen pár dobrejch názvů a pak počkat až vám někdo pošle mail, že ji chce koupit.

Napsal jsem skripty co mi hledaly podle slovníků nebo abecedy kombinace a zapisovaly dostupné domény. Všechny čtyřpísmený bez pomlček jsou vyprodaný. Jo, jakože i xgij.com, prostě všechny. Zajímalo by mě kdo si je drží.

Pár třípísmených s pomlčkou je stále available, ale použít pomlčku se prostě nesmí, to vám řekne každej doménovej makléř. Weby, který dělaj domain appraisal vám ji ohodnotí tak max na sto doláčů.

Jenže doména má cenu jenom tolik, kolik je za ní někdo ochotnej zaplatit a tak vám brzo dojde že celý tohle obchodování s koncovejma uživatelema vůbec nepočítá.

Na appstore jsem dal aplikaci za 0.99 která vám pro většinu tld najde všechny dostupné kombinace klíčových slov. A vydělal si tím víc než kdybych někoho přesvědčoval ať si koupí europeanseniors.com. Na Aljašce taky nezbohatli zlatokopové, ale hoteliéři, přepravci a obchodníci.

Jasně, můžete si udělat parkovací stránku, jenže tam je koeficient pissed-per-view jedna a já si fakt nechci kazit karmu.

Je rok 2016, máme SEO, na domény každej sere. Teda kromě lidí co na tom chtěj zbohatnout.


3/8