Ochranná plachta na automobil je skvělým pomocníkem pro negarážovaná vozidla

spot_img

Spousta z nás nemá garáž, anebo máme garáž pro jedno auto, ale druhé parkujeme venku „pod holým nebem“. Někdy můžeme auto zaparkovat s dobrým úmyslem pod strom, např. kvůli stínu, ale otázkou je, zda je to lepší varianta. I strom je pro vůz určitou hrozbou, stejně jako ptactvo, jež na něm hnízdí, lezoucí hmyz a podobně.

Proč využívat autoplachty?

Možná jste až doteď nepomysleli na to, že kvalitní autoplachta může váš vůz ochránit při krupobití i před škrábanci na parkovišti. Skvěle funguje jako ochrana před slunečními paprsky a UV zářením. Stejně tak nebude vůz ušpiněný, lepkavý od smůly z borovic. Chrání i před exkrementy ptáků a dalších drobných živočichů. Váš vůz nebude od listí, jehličí u opadavých stromů na podzim a podobně. Dokonce ale může odradit zloděje od jejich nekalého úmyslu, přece jen je nepříjemnou překážkou.

Využít ochrannou plachtu na automobil můžete i pro ochranu laku, zabránění znečištění, omezení zaprášení… Pokud vám vůz stojí déle v garáži, i tady jej můžete zakrýt přehozem. Poté, co po měsících vyjdete z garáže, nebudete muset nejdříve do automyčky.

Vybírejte z bohaté nabídky

V prodejně autodoplňků můžete koupit autoplachty různých velikostí a typů. K dostání jsou i tzv. krátké plachty, které zakrývají „jen“ střechu a okna vozu.

Volte podle značky, modelu a roku výroby auta. Rozhodující při výběru může být to, zda chcete plachtu na vůz tenkou, lehkou, nebo voděodolnou nylonovou, jež skvěle zabraňuje znečištění, nebo bytelný přehoz vyztužený speciální pěnou, který je skvělý i jako ochrana před zmíněným krupobitím.

V obchodech najdete i plachty na motocykly či čtyřkolky.

Pokud autoplachtu používáte venku, měla by zůstat viditelná registrační značka vozu, abyste se nedostali do zbytečných potíží.

- Reklama -spot_img
spot_img